Warto skorzystać z ubezpieczenia w podróży

2020-06-30

Ubezpieczenie w podróży i jego częsty brak.

Wciąż ponad trzydzieści procent osób, które wyjeżdżają na wakacje nie kupuje w ogóle ubezpieczenia. Te dane są wręcz zatrważające. Pomimo licznych komunikatów ze strony państwa oraz ubezpieczycieli, nadal wiele osób wyjeżdża bez ubezpieczenia na wyjazd. Dlaczego tak się dzieje?

Nieodpowiedzialne postępowanie

Ubezpieczenie w podróży http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne jest niezmiernie ważne. Jak pokazują powyższe dane wciąż wiele osób nie bierze tego na poważnie. Wiele osób uważa, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest wystarczająca. Niestety tak nie jest. Z czego wynikają decyzje, że wielu z nas ubezpieczenie w podróży traktuje po macoszemu? Po pierwsze na pewno za to jest odpowiedzialny brak informacji o kosztach leczenia będąc za granicą. Bardzo często osoby, które się wybierają na wakacyjny wypoczynek na terenie Unii Europejskiej lub też poza nią, w ogóle sobie nie zdaje sprawy z kosztów leczenia ewentualnego. Wiele osób nie zna stawek obowiązujących za dobę przebywania w szpitalu w konkretnym kraju, cen za operacje i zabiegi oraz stawek za wizytę domową.

Po drugie także przekonanie, że na terenie państwa należących do Unii Europejskiej kompletnie nie jest nam potrzebne ubezpieczenie. Przekonanie to jest jak najbardziej błędne. Aby tylko część kosztów została uregulowana, to konieczne jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jednak karta ta nie zapewnia bezpieczeństwa absolutnego i nie jest w żadnym wypadku gwarancją pokrycia wszelakich kosztów.

Wykupmy sobie ubezpieczenie w podróży i bądźmy spokojni. Nie ryzykujmy.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018