Przekładki jako zabezpieczenie towaru

2021-03-05

Najbardziej popularnymi zabezpieczeniami towarów układanych na palecie są narożniki i przekładki. To tanie rozwiązanie, ekologiczne i jak wynika z badań – niezawodne. Tektura, zwykle falista, której używa się do wykroju takich zabezpieczeń jest materiałem przyjaznym dla środowiska i wielokrotnego użytku. Kartonowe przekładki zapewniają produktom w transporcie amortyzację kolejnych warstw, wzmacniają konstrukcje kartonu i sposób przechowywania materiałów o większych gabarytach (np. urządzeń, maszyn) ale i mniejszych.

Niedrogie przekładki kartonowe stosuje się do oddzielenia układanych opakowań czy produktów na palecie od drewnianej jej konstrukcji. Dodatkowo je stabilizują, zapobiegając przesuwaniu się towaru w transporcie. Takie przekładki produkuje się z tektury faliste 3 lub 5-wartstwowej, w zależności od wymagań klienta i masy produktów. Tektura 3-warstwowa nadaje się do lżejszych towarów a 5-wartswowa do np. sprzętu elektronicznego, części czy innych wymagających lepszego zabezpieczenia. Przekładka kartonowa może być położona bezpośrednio na palecie, by dodatkowo zminimalizować drgania.

Dzięki przekładce towar nie jest narażony na zadrapania, wgniecenia, stłuczenia i przetarcia, chroni też przed wilgocią i zabrudzeniami, więc to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Przekładkami można zabezpieczyć także towary o niestandardowych kształtach i wymiarach. Dla jeszcze lepszego bezpieczeństwa z przekładkami stosuje się tez kątowniki.


Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018