Wiosenne zabiegi w łódzkim gabinecie kosmetycznym

Skóra twarzy po zimowych miesiącach nie zawsze wygląda najlepiej. Wystawiona na przymrozki i intensywne ogrzewanie w pomieszczeniach staje się sucha, szorstka i ziemista. Przed wiosną warto zadbać o jej regeneracje w najlepszych łódzkich salonach piękności. Niemal każdy gabinet kosmetyczny w tym mieście oferuje gamę zabiegów poprawiających stan skóry przed nadejściem wiosny. Aby znaleźć salon urody w Łodzi wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetowa frazę: kosmetyczka Łódź.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa ->(https://pl.wikipedia.org/wiki/Mezoterapia) jest przeznaczona dla każdego rodzaju skóry, a zwłaszcza tej cienkiej, pozbawionej elastyczności i odpowiedniego nawilżenia. Pierwszym etapem zabiegu jest zmycie makijażu i dokładne oczyszczenie skóry twarzy z brudu i łoju. Następnie kosmetyczka nakłada odpowiedni preparat. W przypadku skóry suchej może to być silnie nawilżające, odżywcze i regenerujące. Serum jest wprowadzane w głąb skóry za pomocą igły lub specjalnej rolki z mikro igiełkami. Zabieg nie jest bolesny ale może powodować uczucie pieczenia i szczypania. Początkowa skóra może być lekko zaczerwieniona, polecane jest wtedy stosowanie preparatów łagodzących i obkurczających naczynia krwionośne. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast ale dla ich utrwalenia polecana jest seria 5 – 10 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Masaż klasyczny

W zimowych miesiącach cierpi nie tylko skóra twarzy. Mniejszy ruch i wysokokaloryczna dieta sprawiają, że pojawia się cellulit. Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się tej nieestetycznej pomarańczowej skórki są masaże klasyczne wykonywane przez doświadczoną kosmetyczkę: https://swiaturody.com/lodz,kosmetyczka,9.html. Masaże takie nie tylko poprawiają samopoczucie ale też usprawniają przepływ limfy co przyczynia się do zmniejszenia cellulitu. Do masaży używa się różnego rodzaju olejków o działaniu rozgrzewającym, co dodatkowo pozwala na rozbicie tkanki tłuszczowej. Najskuteczniejszy jest olejek z dodatkiem aktywnej kofeiny, która jest najlepszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Już jeden masaż powoduje napięcie skóry i zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki. Dla uzyskania trwałego efektu poleca się serię 7 masaży w kilkudniowych odstępach czasu. Zalecane jest także ograniczenie mięsa i tłuszczów zwierzęcych w diecie, a wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców, oraz picie co najmniej półtora litra niegazowanej wody mineralnej dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>