Nici dentystyczne – nieodłączny element codziennej pielęgnacji

Nić dentystyczna to ważny element pielęgnacji naszych zębów, który niestety jest bardzo często pomijany.
Nić dentystyczna to produkt, który pozwala na dokładne oczyszczenie szczelin między zębami. Zapobiega to gromadzeniu się w tych miejscach nadmiernej ilości bakterii, które w konsekwencji mogą powodować próchnicę. Podczas szczotkowania zębów nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich szczelin między zębami, dlatego też konieczne jest używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej. Nieużywanie nici dentystycznej powoduje wystąpienie licznych przebarwień oraz ubytków, a także nagromadzenie kamienia pomiędzy zębami. Może powodować to nawet zapalenie dziąseł oraz powstanie różnego rodzaju ropni. Proces nitkowania zębów jest niezwykle prosty. Przed wykonaniem tej czynności należy dokładnie umyć dłonie, następnie należy odciąć nitkę, która mierzy około czterdzieści centymetrów. Długość ta pozwoli na dokładniejsze oczyszczenie oraz wygodne użycie. Jednorazowe czyszczenie zębów nicią powinno zajmować nam około trzy minuty. Jest to czas, w którym jesteśmy w stanie oczyścić całą jamę ustną.

W aptekach oraz drogeriach możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju nici dentystyczne. Najpopularniejsze z nich to nici niewoskowane, które możemy użyć w każdej sytuacji. Służą one jedynie do mechanicznego usuwania bakterii oraz resztek jedzenia. Kolejnym typem są nici woskowane, które pokryte są cienką warstwą wosku ochronnego, który zabezpieczy nasze zęby specjalną powłoką. Ten typ nici przeznaczony jest do stosowania po umyciu zębów szczoteczką. Osoby, które posiadają przebarwienia w szczelinach między zębami powinny zdecydować się na nici wybielające, które nasączone są w specjalnych preparatach, które niwelują nieestetyczne plamy. Każdy pacjent cierpiący na próchnicę lub parodontozę może zacząć używać nici nasączonych w fluorze, który pozwoli wzmocnić nasze szkliwo oraz zapobiegnie rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Jeśli mamy problem z nieświeżym oddechem możemy sięgnąć po nici dentystyczne o smaku miętowym, które przyjemnie odświeżają. Pomoc w wyborze odpowiedniej nici z pewnością otrzymamy u specjalisty stomatologa (dentysta-stomatolog.com > Bytom), który po wnikliwej analizie zaleci nam dany typ nici.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>