Metamorfoza uśmiechu, czyli o sposobach na piękne i zdrowe zęby

Chyba każdy marzy o pięknych, białych zębach. Wstyd przed pokazaniem zębów w szczerym, szerokim uśmiechu nie powinien nikomu towarzyszyć. Dlatego też warto wcześniej pomyśleć o profilaktycznych działaniach dentystycznych (o czym wspominaliśmy tutaj).

Zapominamy o mitach

Wśród porad dotyczących codziennego dbania o zęby krąży wiele mitów. Jeden z najpopularniejszych głosi, że mocne szczotkowanie czy też używanie szczoteczki z twardym włosiem lepiej czyści zęby. Nic bardziej mylnego. Dentyści zalecają stosowanie szczoteczek miękkich lub o średniej twardości włosa, podkreślając fakt, że lepiej czyszczą one przestrzenie między zębami i nie uszkadzają przy tym dziąseł, szkliwa oraz szyjek zębowych. Drugim dość często słyszanym mitem jest pogląd, że im częściej myjemy zęby, tym lepiej. Prawdą jest jednak to, że nagminne mycie zębów po każdym posiłku sprzyja osłabianiu szkliwa i prowadzi do podrażnień dziąseł. Według stomatologów powinno się je myć nie częściej niż dwa-trzy razy dziennie przez trzy do pięciu minut.

Profilaktycznie odwiedzamy dentystę

Pomimo że wizyty u dentysty nie należą do najchętniej wpisywanych w kalendarzu rzeczy do zrobienia, warto przynajmniej raz w roku udać się do gabinetu stomatologicznego. Działania profilaktyczne niekiedy mogą uratować całego zęba lub zapobiec powstawaniu groźnych chorób jamy ustnej. Badanie kontrolne uzębienia i jamy ustnej nie boli, a może bardzo pomóc.

Wzmacniamy szkliwo

Częste powstawanie zmian próchniczych niszczy zęby. Dlatego też warto poprosić dentystę o ochronę zębów fluorem. Gabinety stomatologiczne w Piasecznie w swej ofercie profilaktycznej posiadają zabieg fluoryzacji. Podczas takiego zabiegu dentysta pokrywa zęby lakierem, który chroni je przed pojawianiem się nowych zmian próchniczych. Fluoryzację należy powtarzać dwa razy do roku, a w niektórych przypadkach nawet co trzy miesiące.

Rozjaśniamy przebarwienia i usuwamy kamień

Picie dużych ilości kawy i herbaty czy palenie papierosów sprzyja pojawianiu się nieestetycznych przebarwień i kamienia nazębnego. Dzięki nowoczesnym metodom stomatologii estetycznej można szybko i efektownie pozbyć się tych problemów. W ramach działań profilaktycznych dentyści w Piasecznie polecają zabiegi scalingu i piaskowania. Pierwszy z nich polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych, zaś drugi usuwa z zębów osady i powierzchowne przebarwienia.

Jak widać profilaktyczne działania w celu utrzymania lub odzyskania zdrowego i pięknego uśmiechu są łatwe do osiągnięcia. Wystarczy tylko w porę zacząć działać!

Posted on 8 marca 2017, 02:37
2 comments Categories: Bez kategorii

2 thoughts on “Metamorfoza uśmiechu, czyli o sposobach na piękne i zdrowe zęby

  1. Ładny uśmiech jest bardzo ważny, nawet nie wiemy jak bardzo dopóki nie zabraknie zdrowych zębów..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>