Czym są mosty protetyczne?

Nieodpowiednia higiena jamy ustnej lub jej całkowity brak mogą powodować powstawanie ubytków w zębach, które nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale również utrudniają normalne funkcjonowanie (np. spożywanie pokarmów). Częściowe braki w uzębieniu mogą odbudować tzw. mosty protetyczne, stanowiące świetną alternatywę dla ruchomych protez, których używanie jest niestety mało komfortowe. Czym zatem są wspomniane mosty protetyczne i czy każda osoba może skorzystać z tego rozwiązania?

Mosty protetyczne składają się z dwóch elementów, czyli przęsła oraz filarów. Filary to nic innego jak co najmniej dwie korony zębowe, które podczas zabiegu zostają zamocowane na oszlifowanych w odpowiedni sposób zębach własnych pacjenta, które sąsiadują z luką zębową. Jeśli chodzi natomiast o przęsła, to są to korony zębowe połączone z filarami, które zostają wstawione w miejsce ubytków. Mosty protetyczne to dużo lepsze rozwiązanie niż protezy ruchome, ponieważ są mocowane na stałe, przez co nie powodują takiego dyskomfortu co protezy.

Czy każda osoba może sobie pozwolić na założenie takiego mostu? Tak, pod pewnym warunkiem. Mosty można założyć jedynie wtedy, gdy ubytek otaczają zęby własne pacjenta, gdyż stanowią one filar podtrzymujący koronę zębową. Rozważając możliwość założenia takich mostów, najlepiej wybrać się wcześniej na konsultację stomatologiczną, aby po prostu dowiedzieć się, czy założenie takich mostów jest w ogóle możliwe. W tym celu warto wybrać się do dobrego stomatologa, który ma odpowiednie podejście do każdego pacjenta. Obecnie w Gdyni znajduje się wiele gabinetów stomatologicznych, dlatego też wybór tego najlepszego może być dosyć trudny. Niejeden stomatolog posiada dobrą opinię wśród pacjentów, dlatego też do takiego specjalisty warto się wybrać. W tym celu warto się posłużyć wyszukiwarką internetową, wpisując np. najlepszy dentysta Gdynia. Dzięki wyświetlonym wynikom oraz opiniom znalezienie dobrego stomatologa w Gdyni będzie niezwykle łatwe.

Mosty protetyczne to bardzo dobre rozwiązanie, ale wyłącznie dla osób, które nie mają zbyt wielu ubytków w zębach, gdyż takie mosty trzeba o coś zaczepić, aby się trzymały. Jeśli ubytek jest zbyt duży, to jedynym wyjściem może być proteza ruchoma, która niestety nie jest zbyt komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>