Menopauza okiem urologa w Krakowie

2020-08-19

Substancja wywołująca tak silne reakcje estrogenne u zwierząt po ooforektomii będzie miała takie samo działanie u kobiet w okresie menopauzy.


Urolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/urologia/ opowiada o kobiecych problemach

W badaniu in vitro użyto odmiany żeńszenia znanego pod nazwą czerwony żeńszeń koreański i zaobserwowano estrogenne oddziaływanie na receptory estrogenowe w jajnikach wskazuje urolog w Krakowie.


Podobny przypadek odnotowano w Londynie, u sześćdziesięcio- dwuletniej kobiety, która nigdy nie przyjmowała estrogenów, wystąpiła silna reakcja estrogenna po żeńszeniu, na co wskazywała ciasna i mocno nawilżona pochwa. Menopauza powoduje atrofię pochwy, przejawiającą się znacznym zmniejszeniem się grubości nabłonka ścian pochwy i brakiem wydzieliny. W przedstawionej analizie przypadku żeńszeń zapobiegł tym zmianom podkreśla urolog w Krakowie.


Żeńszeń ma niezwykle dobroczynne działanie estrogenne na ściany pochwy, co da się sprawdzić osobiście. Po kilku dniach stosowania kuracji opisanej pod koniec rozdziału można skontrolować stan waginy palcem: jej ściany powinny być mięsiste, miękkie i wilgotne. To właśnie skutek estrogennego działania żeńszenia w nakierowaniu na urologa w Krakowie.


Niedobór estrogenów w czasie menopauzy prowadzi do skrócenia pochwy. Żeńszeń jest w stanie z powrotem ją wydłużyć, unosząc szyjkę macicy do dawnej pozycji. Jest to znak odmłodzenia biologicznego całego układu rozrodczego. Kiedy pochwa się wydłuża, mięśnie utrzymujące macicę tężeją i mogą zaniknąć objawy jej wypadania, a wszystko za sprawą niebywale silnego, odmładzającego pobudzenia estrogennego tych narządów, jeżeli chodzi o urologa w Krakowie.


Żeńszeń właściwy może zapobiec wszelkiego rodzaju rakom, w tym piersi, co wyraźnie pokazuje, że samo działanie estrogenne nie prowadzi do powstawania hormonozależnych nowotworów, jeśli nie brakuje antyoksydantów. Żeńszeń działa korzystnie również przy endometriozie i zespole wielotorbielowatych jajników (PCOS), normalizując hiperstymulację jajników zdarzającą się przy tych schorzeniach. To następny przykład zdolności przywracania równowagi w organizmie - wyjątkowo cennej właściwości, dzięki której jest tak wysoko ceniony.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018